sobota, 26 kwietnia 2014

Cannibal Corpse - The Bleeding


   Wśród wszystkich zespołów death metalowych nie ma drugiego, który osiągnąłby taki komercyjny sukces jak Cannibal Corpse. Gdy tylko się pojawił, od razu zaczął wzbudzać kontrowersje, stając się przedmiotem krytyki za zbytnią obsceniczność. Nie ulega jednak wątpliwości, że przyczynił się on do rozwoju gatunku, będąc inspiracją dla wielu późniejszych grup muzycznych kreujących wizerunek 'gore'.
   Pierwsze albumy "Kanibala" nigdy mi się zbytnio nie podobały. Co by nie mówić, były po prostu nudne. Dopiero ich trzeci studyjny album, Tomb of the Mutilated, pokazał, że zespół obrał właściwy kierunek na drodze muzycznej kariery. Jednak moim ulubionym długograjem "starej ery" Cannibal Corpse, gdy na wokalach siedział jeszcze Chris Barnes, jest bez wątpienia The Bleeding.
   Album ten jest ze wszech stron przepełniony tematyką 'gore'. Od obłąkańczych wokali Barnesa, aż po jego jakże 'wyrafinowane' teksty. Chyba nigdy wcześniej nie zostały one napisane tak dosadnie i tak realnie, że słuchacz może bezpośrednio poczuć na własnej skórze szalone działania seryjnych zabójców i innych aspołecznych typów. Pod względem muzycznym jest to zdecydowanie najlepiej zrobiony album CC z czasów przed pojawieniem się w zespole 'Corpsegrindera'.

   Nie ma co jednak ukrywać, że The Bleeding nie jest przeznaczony dla wszystkich, a jedynie dla tych, którzy są mocno zakorzenieni w surowym, 'brzydkim' death metalu.

   Kaseta z mojej kolekcji to wersja Metal Mind na licencji Music For Nations, z ocenzurowanym cover-artem (nr kat. MASS 0090).

 

4 komentarze:

 1. Znam ten zespół, chociaż wielką fanką nie jestem :) Propsy za kasetę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) U mnie rzadko kiedy uświadczysz czego innego, niż kaseta. Kolekcjonuje je długich lat :)

   Usuń
 2. Wysłuchałam sobie tego: https://www.youtube.com/watch?v=_qG5ebfls0o
  podczas sprzątania. Było... specyficznie :)
  Ps. Chyba powinno być "the bleeding" i "obłąkańczych wokaliz" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za zwrócenie uwagi ;D Tak to jest jak się człowiek śpieszy :)
   A, i mam nadzieję, że sprzątanie się udało ;D

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...