poniedziałek, 21 kwietnia 2014

Obituary - Slowly We Rot

    Z racji mojej decyzji o rozwoju bloga, w dziale Muzyka, będę Wam prezentował albumy muzyczne pochodzące z mojej kolekcji. 
   Na pierwszy rzut idzie kasetowa wersja Slowly We Rot amerykańskiego Obituary, która stanowiła mój pierwszy muzyczny nabytek.
Obituary to zespół-legenda. Pionierzy death metalu w każdym tego słowa znaczeniu. Wydany w 1989 roku Slowy We Rot jest według mnie jednym z najważniejszych albumów, które ukierunkowały rozwój tego gatunku.
 Muzyka jaką tu otrzymujemy to stary, surowy death metal z intensywną, "riffastyczną" gitarą, świetnymi partiami perkusji i oczywiście charakterystycznym wokalem Johna Tardy, który (jak to określała undergroundowa prasa w owym czasie ) "wydaje z siebie dźwięki, jakby chciał zwrócić własną duszę".
   Kaseta z mojej kolekcji to wersja spiracona przez nasze rodzime MG i wydana w 1992 roku (nr kat. MG 0090). Jakość nie najgorsza, aczkolwiek odbiega sporo od tej z wydania CD.


2 komentarze:

  1. Kaseta! Już zapomniałam jak wygląda... a mam w domu tylko jedną i za żadne skarby świata nie zdradzę jakiego zespołu :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...