sobota, 14 czerwca 2014

Asphyx - Last One on Earth

  Asphyx to bez wątpienia najbardziej znany i najlepszy w historii holenderski zespół death metalowy. Od ponad 20 lat nieustannie przewodzi tamtejszej scenie, jednocześnie nie spuszczając ani trochę ze swojego oryginalnego tonu.
  Last One on Earth, nagrany w 1992 roku, to drugi album w dorobku kapeli i najprawdopodobniej najważniejszy w ich całej karierze. Szaleńczy i niezwykle surowy death metal z doom'owym posmakiem i charakterystycznym wokalem Martina von Drunen'a (który zaraz po nagraniu tegoż długograja został wywalony z zespołu na zbity pysk na rzecz Rona vol Pol'a, co z resztą niekorzystnie wpłynęło na sam zespół), a także niezwykle przemyślanymi tekstami poruszającymi takie tematy jak śmierć, wojna czy potępienie, stał się jedną z ikon undergroundu na długie lata. 

Kasetowa wersja albumu została wydana przez Loud Out Records na licencji Century Media Records (nr kat. LOR 011-93).

 

10 komentarzy:

 1. Słucham trochę 'lżejszej' muzyki, ale od czasu do czasu potrzebuję zmiany, myślę że wiesz o co mi chodzi. Świetny pomysł z takimi postam, z niecierpliwością czekam na kolejne! Pozdrawiam, Marcelina ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aczkolwiek nie sądzę, aby Asphyx Ci się spodobał, jeżeli nie słuchasz niczego choćby ciut cięższego ;)

   Usuń
 2. Jestem bardzo otwarta na wszelką różnorodność, ale ten typ muzyki nie jest dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale dawno nie widziałam KASETY :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam :) Przesłuchałam kawałek jednego utworu i szczerze: "Jednak nie przełamię się do tego gatunku." :P No ale każdy ma jakieś inne upodobania. Ładna notka i proszę o więcej. :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...