wtorek, 17 czerwca 2014

Tom Hutchison/J.B. Neto/Oren Kramek - Penny For Your Soul #2

Cover A
Cover B

   Druga część Penny For Your Soul to bezpośrednia kontynuacja pierwszego numeru. Chcąc pokusić się na komentarz odnośnie treści kolejnego zeszytu, należałoby przede wszystkim powiedzieć, iż akcja się zagęszcza. I to mocno. O ile w pierwszym numerze mieliśmy przedstawione pokrótce co i jak, zwiedziliśmy hotel Empire oraz poznaliśmy zasady sprzedaży duszy, tak tutaj akcja skupia się praktycznie wyłącznie na głównych postaciach. No ale przechodząc do konkretów...

Penny For Your Soul #2 jest oparty na wątku fabularnym dotyczącym Daniki, właścicielki tegoż centrum upadku człowieczej natury, która jednocześnie okazuje się być córką diabła. Myślicie, że jej tatuś jest dumny z tego, że córeczka bardzo wprawnie gromadzi potępione dusze? Otóż nie. Jej ojciec, Lord Damien, przybywa pewnego dnia by zagarnąć do piekła zaprzedane uprzednio dusze. Danika jednak nie ma zamiaru oddawać ich ojcu. Wywiązuje się w związku z tym tęga awantura i bijatyka, która stanowi podstawę wątku fabularnego. Nieco później dowiadujemy się w końcu co dzieje się z duszami zagarniętymi przez Danikę. Mroczna szefowa ma bowiem nieco inny pogląd na ich wykorzystanie. Całość komiksu zwieńcza pojawienie się....Jezusa Chrystusa.
Och, zapomniałem oczywiście dodać jeszcze, iż w komiksie pojawia się postać Marii Magdaleny, która jest tu dość ważnym charakterem.

   Jakież komentarze nasunąć się mogą po drugim odcinku tego komiksu? Bezsprzecznie jest on "nie z tego świata". Chodzi mi o to, że fabuła wydaje się być tak poryta, że głowa puchnie. Trochę więcej światła na całość serii rzuca wywiad ze scenarzystą, który znajduje się w następnym numerze. Nie pozostaje więc nic innego jak sięgnąć po kolejną część i dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi.
Choć na razie wolę sobie tę serię odpuścić.

Ocena: 5+/10

Penny For Your Soul #2
Wyd. Big Dog Ink. (2009)
Liczba stron: 26

6 komentarzy:

 1. Huehue, jeden aspekt ino jest ciekawy ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytując klasyka "cycki zawsze na propsie" ;P

   Usuń
 2. Faceci...
  Inny komentarz jest zbędny ;)
  Córka diabła, Jezus i Maria Magdalena, za samo czytanie czeka Cię piekło ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Logika niby jest, ale za to niesamowicie pokrętna :P

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...