poniedziałek, 21 lipca 2014

HammerFall - Glory to the Brave

  Glory to the Brave to debiutancki album szwedzkiego HammerFall, jednego z czołowych przedstawicieli tamtejszej sceny power metalowej, wydany w 1997 roku. Jest to ten typ albumu, który urzeka od samego początku aż do końca. Z chwilą wyłonienia się pierwszych dźwięków 'The Dragon Lies Bleeding' wiemy, że nie mamy do czynienia z tandetą, tylko naprawdę bardzo dobrą mieszanką power oraz heavy metalu.
   Muzyka HammerFall jest w większości bardzo rytmiczna i zharmonizowana, utrzymana w szybkich tempach, ze świetnymi partiami wokalnymi (również chóralnymi). Nie oznacza to jednak, że cały album stoi pod znakiem prędkości. Jak na dobry zespół power metalowy przystało, Szwedzi świetnie wykonują dużo wolniejsze, nastrojowe utwory. Na tymże albumie potwierdzają to w piosenkach 'I Believe' i tytułowej 'Glory to the Brave'.

Pierwszy album HammerFall to absolutna pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów starego, dobrego power metalu.

Kasetowa wersja prezentowana tutaj została wydana przez Morbid Noizz (nr kat. 204) na licencji Nuclear Blast. Cover art wykonał Andreas Marschall - jeden z najważniejszych twórców 'metalowych' artworków.

 

4 komentarze:

 1. Aż oczom nie mogę uwierzyć! Słuchasz HammerFall? :D Witaj w klubie. Nie wiem czy to Opatrzność czuwa nade mną, ale szczęśliwie mieszkam w Szwecji i nie omieszkam, przy najbliższej możliwej okazji, ujrzeć ich na żywo. Zarówno HammerFall, Nightwish i Sabaton, cieszą się moim uznaniem.
  Zazdroszczę Ci takiego brylancika, którego zdjęcia prezentujesz powyżej. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fanka ciężkich brzmień? Super! :)
   Zazdroszczę Ci trochę tej Szwecji, krainy starego death metalu :>

   Ja z kolei życzę udanych koncertów ;))

   Usuń
  2. Szwecja to nie tylko kraina rockiem i metalem płynąca. To dosłownie jak powrót w przeszłość. Jedziesz w centrum miasta i pomiędzy supermarketami i kilkoma budynkami ze szkła, większość stanowią drewniane domki, niemalże identyczne. Pierwsze piętro z kamienia, dwa następne z drewna. Nie oznacza to, że Szwecja jest zacofana. Nie. Bardziej przypomina nienaruszony sarkofag z tymi domkami, jeziorkami co rusz, i przede wszystkim z dużą przestrzenią osobistą. Ajć, dużo mogłabym pisać.
   Koncerty są moje, wszystkie :D

   Usuń
  3. Wiem o tym :) Szwecja taka jest, ponieważ ma jedną z najlepszych ustaw na temat ochrony zabytków ;)
   Ja mam nadzieję że kiedyś odwiedzę Szwecję. Zresztą - marzy mi się podróż po całej Skandynawii :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...